Hamilelik

Tüp Bebek Uygulaması

tüp bebek uygulaması

Tüp Bebek Uygulaması

Anne baba olmak isteyen çiftler ne yaparlarsa yapsınlar normal yollar ile her zaman bu isteklerine erişemeyebilirler. Bunun için de tıbbın gelişmesi ve teknolojinin yardımı ile yeni yöntemler de ortaya çıkmıştır diyebiliriz. Tüp bebek uygulaması da bu yöntemlerin başındadır. 1 aylık kısa sürede işlemin tamamen sonlanması da çiftleri rahat ettiren bir sebeptir.

Çocuk Sahibi Olamayan Çiftler İçin Tek Yol Tüp Bebek Midir?

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin hemen tıbbi yollara başvurduğunu görebilmekteyiz. Ancak detaylı olarak tahliller ile çiftlerin incelenmesi de gerekmektedir. En iyi tedavi yöntemi yapılan bu incelemeler sonrasında sunulmalıdır. Tabi ki de tek yöntem tüp bebek tedavisi değildir. Bunun yanı sıra yumurtlama uyarımı ve takibi, cerrahi müdahale yöntemi de tedaviler arasında sayılmaktadır. Ancak dünya çapında anne baba olmak isteyenlere sunulan en başarılı yöntem tüp bebek uygulaması olarak bilinir.

Başvuru İçin En Uygun Zaman 1 Yıl Sonra Olmalıdır

Korunmasız olarak düzenli bir şekilde cinsel ilişkiye giren çiftlerin 1 yıl sonunda halen anne baba olamaması bir sorun olarak görülmektedir ve infertelite olarak incelemelerin yapılması gerekmektedir. Ancak yaş olarak 35 yaş üzerinde ise kadınlar, bu inceleme için 1 yıl değil de 6 ay kadar beklenmesi yeterli olacaktır. 40 yaş üzerindeki kadınlar içinse bu süre 3 ay olarak belirlenmiştir.

Başvuru Sonrasında Hemen Uygulama Yapılmamaktadır

Tüp bebek tedavisinin aktif olarak etkili bir şekilde sunulabilmesi için erkeklerin 3 ya da 5 günlük cinsel perhizde olması gerekir. Bunun yanında kadınların da adet bittikten sonraki hafta uygulamaya geçilmesi tavsiye edilir. Tedavi için yaklaşık olarak hastanede 15 gün zaman geçirilir.

Tüp bebek tedavisi adetin ya 2. ya da 3. günü başlamaktadır. Gelişim, toplanma, döllenme ve embriyo gelişimi sonrasında da transfer aşamalarının oluşması için sıranın ve ilaçların belli bir düzende ilerlemesi önemlidir. Tedavi sürecinde kadınların hastanede yatmasına gerek yoktur. Başarının artması için yaş önemli bir faktördür. Çiftlerin bu uygulamadan yardım alması için en erken zamanda merkezlere başvurması gerektiğini hatırlatabiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu