Bebek

ikiz bebek cinsiyetleri

ikiz bebek cinsiyetleri

İkiz Bebek Cinsiyetleri

İkiz bebeklerin cinsiyetleri de hemen ortaya çıkmamaktadır. Tek bebek doğumlarında olduğu zamanlarda cinsiyet öğrenilmektedir. Bunun için bebek cinsiyetinin oluştuğu dönem konusuna öncelikli olarak değinmek gerekir.

Cinsiyet Ne Zaman Belli Olur?

Eski zamanlarda bebeğin cinsiyetini öğrenmek için yöntemler bulunmuyor, ebeler doğumdan sonra müjdeyi veriyordu. Ancak teknolojinin gelişmesi ile artık anne karnında iken bebeklerin cinsiyetleri öğrenilebilmektedir. Günümüzdeki imkanlar çerçevesinde bebeğin cinsiyeti yaklaşık olarak 4 ya da 5 aylıkken öğrenilebilmektedir. Hatta zaman zaman bazı özel test takviyeleri ile bu zaman yarı yarıya inebilmektedir. Ve görülen bu cinsiyet tahmini %80 doğru çıkmaktadır.

İkiz Bebeklerin Cinsiyetleri Aynı Mı Olur?

Bebeklerin cinsiyetlerinin aşağı yukarı 4 aylıkken öğrenilebildiğini söyledik. İkiz bebekler için de durum aynıdır. Tek yumurta ve çift yumurta ikizlerinin cinsiyetleri hakkında genelde soru işaretleri vardır. Ancak bu durum tamamen sperm hücrelerinin döllenmesi ile alakalı bir durumdur. Aynı zamanda ikiz bebeklerde tek yumurta ikizi dahi olsalar cinsiyetler farklı olabilir. Buna engel olacak bir durum yoktur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu