Anne

Doğum Sonrası Korse Bakımı

doğum sonrası korse bakımı

Doğum Sonrası Korse Bakımı

Çoğu kadının arzu ettiği anne olma hayali, hamilelik ve doğum süreci ile kadında birçok değişiklikler meydana getirir. Hem ruhsal hem fiziksel yönden değişimler kadınların özellikle dış görünümünü etkilemektedir. Görünüşüne özen gösteren kadınlar, genellikle doğum sonrası kalan kilolardan kurtulmak ve onları saklamak için çeşitli yollar dener.

Doğum sonrasında sağlıklı bir şekilde doğum kilolarının verilmesi için emzirme önemli bir etken. Fakat bir anda tüm fazla kilolardan kurtulmak elbette mümkün değil. Bu süreci daha ince görünerek ve kendinizi daha iyi hissetmek istiyorsanız doğum sonrası korse kullanımı en pratik çözümlerden bir tanesi. Fakat birçok yeni doğum yapmış kadın korse kullanmasının doğru olup olmadığını merak etmektedir.

Göbek Sarkmasını Engellemek İçin

Hamilelik döneminde genişleyen karın, doğum sonrasında sarkma yapabilir. Bu durum bir süre sonra gerekli egzersizler, beslenme programları ile toparlanacaktır. Fakat bu sürede korse kullanmayı tercih edebilirsiniz. Korse kullanımı ile göbek sarkmasının görünümü düzeltilebilir ve kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır.

Kıyafetlerin iyi durmasını, karın bölgenizdeki sarkmanın gözle görülmesini engelleyen korsenin, uzun süre kullanılmaması tavsiye edilmektedir. Çünkü uzun süre kullanımı bel sağlığı için zararlıdır ve kullanım esnasında mutlaka çok sıkı olmamasına dikkat edilmelidir.

Sezaryen Doğum Sonrası Korse Takılır Mı?

Normal doğum sonrasında sık sık kullanılan korse, birçok kadının aklına sezaryen doğum sonrası korse kullanımı sorusunu getirmektedir. Kadınlar, genellikle sezaryen doğum sonrasında dikişlerinden dolayı korse kullanımından endişelenmektedir.

Sezaryen doğum sonrasında oluşan karındaki sarkmayı önlemek, yağlanmayı gizlemek için korse kullanmak mümkün. Ancak özellikle sezaryen doğum yapan kadınlar, bel bölgesindeki kaslarda kuvvet kaybı olmaması, aks tutulması ve bel ağrılarına yol açmaması için uzun süreli kullanımdan kaçınmak gerekir.

Doğum Sonrası Korse Zayıflatır Mı?

Doğum sonrasında daha fit görünmek isteyen kadınların yanı sıra kalıcı olarak kilo vermek, bel bölgesindeki yağlanma ve sarkmadan kısa sürede kurtulmak isteyen kadınlarda, doğum sonrası korsesi adı altında satılan ürünleri kullanmaktadır. Ancak uzmanlar, korsenin zayıflamaya, bölgesel incelmeye hiçbir yardımının olmadığını söylüyor.

Bölgesel incelme, doğum sonrasında ortaya çıkan yağlanma ve sarkmadan kurtulmanın tek yolu, düzenli egzersiz ve doğru beslenme programıdır.

Hamilelikte Korse Kullanılır Mı?

Gebelik döneminde fazla kilo alan ve bel çevresi çok kalınlaşan kadınlar, bu durumdan rahatsızlık duymaktadır. Hamilelikte değişen hormonlar sebebiyle ruhsal olarak da kendini beğenmeyen kadınlar, bu dönemde korse kullanarak fiziğini daha düzgün gösterme çabasına girerler. Fakat bu durum son derece zararlı.

Hamilelik döneminde sıkı korseler, karın bölgesine baskı yaparak hamileliğiniz ve bebek sağlığı için olumsuz etki oluşturur. Bundan dolayı hamilelik döneminde her türlü korsenin kullanımından kaçınmak gerekir. Aynı zamanda hamilelikte dar ve sıkı kıyafetlerden kaçınmak hamilelik sağlığı için zararlı etki oluşturur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu