Anne

anne sütünü artıran bitki çayları

anne sütünü artıran bitki çayları
Anne sütü bir hayli önemli olan bir noktadır. Bunun için anne sütünü artırıcı olan besinleri ve içecekleri de bir hayli dikkatli seçmeniz gerekir. Anne sütü bebek için hem geliştirici hem de besleyici bir besin kaynağıdır. Bebek hastalandığı zaman farklı renkte olabilen anne sütünün mucizevi etkisi tartışılamaz olan bir gerçektir. Bunun için ise anne sütünün değeri bir hayli fazladır. Anne sütünü artıran ve bebek için bir hayli önemli olan bu konuyu değerlendirmeye alır isek öncelikle su içmenizin önemine dikkat çekmek gerekir. İçeceklerin en başında gelen ve bebek ve anneye de yararı saymakla bitmeyen su, gün içerisinde yaklaşık olarak 2,5 litre içilmelidir. Bu kadar fazla su içemiyor iseniz en azından 2 ya da 1,5 litre suyu içmeniz büyük önem taşımaktadır. Suyun vücuda etkisi bir hayli fazla olduğu için özellikle bebeğiniz için de su içmeniz oldukça yararlı olacaktır.

Su haricinde sayılması gerekir ise ilk sırada bitki çayları gelecektir. Hamilelik ve emzirme dönemlerinin en önemli bitki çayı olan rezene çayı, anne sütünü de artırıcı özelliğe sahip olan bir bitki çayı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu dönemde bazı bitki çayları da yeni olarak ortaya çıkmaktadır. Özellikle kırmızı bitkilerin çayları bu bağlamda anne sütünü artırıcı özellikler taşımaktadır. Bu bağlamda ahududu yaprağı önemli bir noktadır. Ahududu yaprağını sıcak suyun içerisine atıp yaklaşık olarak 15 dakika beklettiğinizde bir hayli yararlı olabilecek bir çay elde edebilirsiniz. Bunun dışında bir de kırmızı yonca da çok yararlı olan bir bitki olarak göze çarpmaktadır. Bu çaydan günde 2 ya da 3 fincan içmeniz de bir zarar teşkil etmeyecektir. Çok bilinen ve yararları saymakla bitmeyen bir çay ise ıhlamurdur. Ihlamur hem süt artırıcı özelliği taşır hem de dinlendirici ve sakinleştirici etkisi ile stresinizi almaya yardımcı olur. Çok bilinmeyen fakat oldukça yararlı olan bir çay da maydanoz çayıdır. Son olarak bir de ada çayı önemli bir anne sütü artırıcı kaynak olarak göze çarpabilir.

Genel olarak bakıldığı zaman doğada birden çok çay bulunmaktadır. Bu çayların bazıları anne sütü için bir hayli yararlı iken doktorunuza danışmadan içilen çaylar bir hayli zararlı olabilmektedir. Böyle durumlar ile karşılaşmamak için doktorunuza sormalı ve ona göre tüketim yapmalısınız. Bu çaylardan önce ise su tüketimine dikkat etmeli, gün içerisinde yeterince su içmeye özen göstermelisiniz. Bu konu anne sütünde en önemli olan konudur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu